ویالون چی!

یک ماه از دوران مسئولیت جدیدم در کتابخا‌نه‌های عمومی گذشت. آنچه بیش از هرچیز برخستگی این یکماهه‌ام گذشت حواشی و کارشکنی‌ها و دخالت‌های بی‌موردی بود که در کارم میشد. ویالون‌چی! دست از تحرکات بچه‌گانه خود برنداشته و با تهیییج همکاران، انسجام اداری همکاران را بهم میریزد. تاجایی که خود را صاحب امضا ادعا کرده و شهردار از دنیا بی‌خبر را افسون خود کرده بود. حجم بالای کارهای عقب مانده و محدودیت منابع، دغدغه دیگری است که اجازه‌ی تمرکز بر اجرای برنامه‌های ترویجی و تبلیغی را برایم محدود کرده است.
هفته‌ای که گذشت فرصتی حاصل شد تا با تعدادی از مسوولین و فعالان حوزه فرهنگی شهرستان دیدار و گفتگو داشته باشم.
حاج آقا دژکام، امام جمعه محترم: در این جلسه که تعدادی از اعضا و مسولین عضو شورای فرهنگ عمومی هم حضور داشتند، از برنامه‌ها گفتم و طلب راهنمایی کردم از ایشان. تاکید ایشان بر آموزش کتابداران به عنوان راهنمای مراجعین، تهیه گزارشی جامع از وضعیت مطالعه شهرستان جهت برنامه‌ریزی های آتی و تصویب برخی طرح‌ها در شورای فرهنگ عمومی بود. همچنین مقرر کردیم در سالروز دیدار کتابداران با مقام معظم رهبری، پس از ماه مبارک رمضان دیداری با حضور کلیه کتابداران با ایشان مهیا شود.
مهندس صحراییان، فرماندار: از نیازمندی‌ها و سهم دودرصد و سه درصد گفتم. یادداشتهایی کردن اما تاکید داشتن چانه‌زنی‌ها باید در سطح استانی و مدیرکل انجام گیرد تا سهم مضاعفی به شهرستان تخصیص یابد. همچنین تصمیم بر این شد نامه‌ی درخواستی جهت تشکیل جلسه سراسری انجمن کتابخانه‌ها(باحضور کلیه بخشداران و شهرداران) تنظیم کنم و مدیرکل محترم هم در این جلسه و ضیافت افطاری پس از آن حضور داشته باشند.
مندس قزلی، شهردار: نقشه تیپی از استان تهیه و به شهردار تقدیم کردم. مکان‌یابی جهت ساخت مجتمع فرهنگی خیرساز صورت پذیرفت تا پس از روال قانونی و دریافت مجوزات لازم، مقدمات ساخت مجتمع و کتابخانه فرآهم شود.
همچنین اجرا و مشارکت در دو برنامه فرهنگی در شهریور و آذرماه بررسی شد:
1. کارگاه آموزشی در نیمه دوم شهریور و احتمالا به مناسبت روز ادب و شعر فارسی: حاج آقا واحدی مشارکتها جهت حضور در این برنامه اوکی دادند و در تلاشیم آقای رحماندوست یا مرادی کرمانی را نیز دعوت کنیم. نظر من بر برگزاری کارگاه‌گونه‌ی این برنامه با حضور کتابداران شهرستان و مربیان کودکستانها و معلمین مقطع ابتدایی است.
2. مشارکت در پنجمین دوسالانه داستان کوتاه نارنج: این برنامه در آذرماه و با همت بچه‌های انجمن اهل قلم برگزار میشود. این جشنواره‌ی ملی فرصت مناسبی است برای کشف استعدادهای نویسندگی و احساس میکنم مشارکت و حضور ما در این برنامه زیاد نامربوط و حتی لازم است.

/ 0 نظر / 22 بازدید