بفرمایید پارتی انتخاباتی!

هوا حرف نداره. تازه باران نمیاد، زمین نم داره، نماز رو گوهرشاد بودم.  رازی از ماه نیسان گفت و فوائد باران نیسان. جالب بود، تا العان نشنیده بودم. مثل اینکه امام علی هم بر فواید باران نیسان (باران بهاری بین 23 فروردین تا 23 اردیبهشت) و نحوه تهیه آن تاکید کرده.
امروز روز زن است، در مدح حضرت زهرا شعر خوانی هم به راه بود، شعرش دلچسب اما طنینش گوش نچسب بود. اینرا از خلوت شدن مجلس هم می شد فهمید.
یکی از چهره های اصلی شورا دعوتمان کرده بریم خانه شان، به مناسبت روز میلاد و نه به خاطر انتخابات، فقط. چهارسال پیش هم دعوتمان کرده بود تا در جشنی اینچنینی شرکت کنیم. 20 نفری هستیم. برخی بر روی مبلند و برخی روی صندلی. خودشو حسابی توی زحمت انداخته، آقای میزبان. چایی، شیرینی، سوهان و میوه و قِص الی هذا. من یک چایی، یدونه کیک و از میوه ها یدونه خیار و پرتقال برداشتم. جلسه با صلوات شروع و با صلوات هم ختم شد. رازی ابتدا از شورا گفت و از میزبان مراسم به عنوان فردی لایق در شهر، محله و مسجد تجلیل کرد، مثل همیشه صحبت هاشو با چنتا حدیث و آیه پیرایش داد. نفر بعدی یک گام در کلام سبقت گرفت  و از مزیت تک رای دادن در انتخابات شوراها گفت، چند دقیقه ای بحث و گفتگوها ادامه داشت تا اینکه میزبان پرید وسط دل میدون و نیت دعوت امشب را اعیاد گذشته، امروز و آینده (احتمالاَ تا 4 سال آینده) عنوان کرد.
از چهار سال پیش سخنران بهتری شده آقای میزبان. زمین و فلک را بهم دوخت و از دین گفت و سیاست و از وضع اقتصادی و از شهر. اما فقط گفت و نگفت چه کار کرده و یا چه کار میخواد بکنه. تقریباَ کل جلسه به تعارفات در حمومی مرسوم و تحویل گرفتن همدیگه گذشت، و خبری از طرح و برنامه نبود. مثل اینکه باید به خاطر میهمانی شون و نوع پذیرایی شون بهشون رای بدیم نه چیز دیگه ای.
درسته که فعالیت تبلیغاتی انتخابات قانوناَ شروع نشده اما همه مون خوب میدونیم که اینجور جلسه ها زیاد برگزار میشه و خداییش اشکال هم نداره اما نمی دانم چرا سنگینی فضا نمیگذاره ایشون نقد بشه. از خودم هم بدم آمد چونکه علی رغمی که ادعا دارم و خودم را فیلسوف دهر می دانم! جرات نکردم حرف بقیه رو قطع کنم و بگم آقای میزبان بگو ببینم میخوای برای شهر چیکار کنی، اصلا تا حالا چیکار کردی؟ البته آقای میزبان انصافاَ آدم بدی نیستا، اتفاقاَ آدم کار راه انداز و مردمیه، اما بی برنامه. مثل تمام کاندیدهای دیگه. بی برنامه گی بد دردیه، فقط اینجا هم نیستا، در بحث کلان هم همینه، در سطح کشور هم چهره ها به ناز و عشوه انتخاباتی مشغولن، مردم را مشغول کردن به آمدن یا نیامدنشان، اما برنامه یُخ! این یعنی اینکه باید به شخصیت فعلی آقایون رای بدیم و نه به مجموعه شان و برنامه کاریشان.
بگذریم. اهل منزل تشریف نداشتن، چیدمان منزل زیاد هم با 4 سال پیش اگه درست یادم بیاد فرقی نداشت. اگه سوال دارین تلویزیونشون چی بود؟ بگم که اصلا تلویزیون ندیدم که بخوام نوعشو بهتون بگم. حدود 40 دقیقه ای پارتی ما ادامه داشت. یک بار داخل منزل و بار داخل دیگه کوچه از میزبان خداحافظی کردیم. یکی از همسایه ها داشت داخل آیفون تصویری آمارمون رو میگرفت آخه چراغ آیفونشون روشن بود. راستی کمی صدای مراسم را هم ضبط کردم، اما چونکه کار غیر اخلاقی انجام دادم و شما هم در کف اون بمونید براتون نمی ذارم. فعلاَ شب و روزتان خوش.

شخصیت های جدید:
1. آقای میزبان

/ 0 نظر / 20 بازدید