تفکر فازی جایگزین مناسبتری بر نگاه باینری

امروز آقای رئیس جمهور تشریف میبرن تبریز، خبرگزاری مهر در خبری آورده بود که تنها 1000 نفر برای سخنرانی آقای احمدی نژاد داخل ورزشگاه هستن و ساعت سخنرانی ایشان به همین دلیل تعویق افتاده. در یکی دو سال اخیر هجمه رسانه ای بی سابقه و کم نظیری بر روی دولت وارد میکنند، رئیس جمهوری که به گفته خودشان 24 میلیون رای داشته العان باید در استادیوم 1000 نفری سخنرانی کنه. اصلاَ کاری به این ماجرا ندارم اما چیزی که هر شنونده ای را آذار می دهد حمایت های چشم بسته همین رسانه ها از آقای رئیس جمهور است.
معتقدم آقای رئیس جمهور هرچند در دور دوم گاف های تصمیم گیری، انتصابات و سخنرانی داده اما این نوع گفتمان در دور اول هم وجود داشته ولی خیلی ها خودشان را به نشنیدن زدن، ماجرای هاله نور و امثالهم را فراموش نکردیم که. ...
احمدی نژاد نه آنقدر رئیس جمهور خوبی بود که بنگاه های خبری مثل فارس نیوز، مهر، ایسنا و غیره در دور اول میگفتن و آنقدر بد که العان. رسانه ها عدالت ندارن این را می شود در نوع خبردهی آنها دید. آقای رئیس جمهور نقاط مثبت خوبی هم داشته اند، اصلا احمدی نژاد نه فرعون. فرعون با تمام بدی ها، کفرش و خیانتش، منزلش پرورشگاه یکی از پیامبران الهی بوده.
چرا منطق ما باینری است چرا همه چیز را سیاه یا سفید می بینیم. این وسط هم رنگی هست، منطق فازی جایگزین بهتری است. احمدی نژاد، خاتمی، هاشمی، اصلاَ آقای رئیس، رئیس بالا، دکتر، ناخدا مرمر همه و همه نقاط قوت و ضعفی دارن، درسته حالا یکی کمتر و دیگری بیشتر اما نباید آدم ها را به دو گروه بدها و خوب ها تقسیم کنیم.
بی عدالتی درد بی درمانی است که همه حوزه ها از خرد تا کلان را درگیر کرده. اما امیدوارم. امیدوار. امید صلاح و گستردگی عدالت در دنیا. و این وعده حق نزدیک است . . . .

/ 0 نظر / 24 بازدید