سفرنامه ستادهای انتخاباتی: بخش اول

انتخابات شورای شهر هم تمام شد. هرچند نتایج اعلام شده هم چندان بی حاشیه نبوده اما فعلا! اسامی یازده نفر اعلام شده:
1. دکتر حسن خوش نیت: 11234 رای
2. سیاوش قزلی: 11152 رای
3. وحیدرضا مردانی: 7707 رای
4. جلال واقفی: 7520 رای
5. عبداله اسماعیلی: 7393 رای
6. مهدی دادگر: 7038 رای
7. خسرو مصلی نژاد: 6923 رای
8. محمد قاسمیان پور: 6866 رای
9. رویا پورشاهیان: 6330 رای
10. مهرداد پورشاهیان: 6090 رای
11. چنگیز خراس: 5953 رای

خوب بگذریم و برسیم بر سر چند شب پر ماجرای انتخاباتی:

1. مهندس حسین جاوید جهرمی: آقای جاوید اولین کسی بود که باهاش صحبت کردم. ایشون با شعار پیشرفت، آبادانی و عدالت وارد صحنه شده. یک جهرم شناس و کوهنورد حرفه ای! جدیداً خاطرات و تجربیاتی از ایشون در کتاب زیبا شهر فارس (جاذبه های گردشگری و طبیعی جهرم)  چاپ شده. ملاقاتمان در یک روز گرم بهاری در محل ستاد ایشان بود، چنتا از بچه های ستاد داشتن بروشورهای تبلیغاتی را تا میزدن و خانمش هم پشت میز بود. ایشون عضوی از ائتلاف یازده نفره حماسه خدمت می باشن که از بین آنها مهندس عبداله اسماعیلی، دکتر خسرو مصلی نژاد و مهندس سیاوش قزلی به شورا راه یافتن، اما خود آقا حسین اوت شدن.

مهندس حسین جاوید جهرمی
چند دقیقه ای با هم صحبت کردیم، از آنجایی که دستش آسیب دیده بود خانومش پاسخ های مهندس را پشت بروشور تبلیغاتی نوشت

در ادامه ترتیب ملاقات ها را رعایت نمی کنم
2. مهندس مجتبی ناطقی جهرمی: دفتر ستاد داخل بنگاهی واقع شده بود، سرمدی و زارعیان(روابط عمومی شهرداری) هم آنجا بودن. سرمدی قدری سخنرانی کرد برایمان و از برخی بد اخلاقی ها گفت و تخلفاتی که در شوراهای قبل اتفاق افتاده، فکر میکنه با این حرفا متقاعد میشیم و به همین سادگی به حقانیت کاندیدهای مورد نظرش قسم میخوریم. دو تا از پسرهای سرمدی هم کاندید هستن. از اونجایی که دیروقت بود و آقای ناطقی هم مدام با غیر صحبت میکرد دعوتش کردم و با هم صحبت کردیم و ایشون هم درخواستم را مبنی بر نوشتن جوابهای سوالم اجابت کردن. اینجور که بر می آید آقا مجتبی از بچه هیاتی هاس اما تبلیغ چندانی در شهر نکرده. شعار ایشون هست: دو صد گفته چون نیم کردار نیست . . .

مهندس مجتبی ناطقی جهرمی
در چند قدمی ستاد تصویری نظرم جلب کرد. نماد گروهی با انحرافات اخلاقی بر روی ستونی نقاشی شده بود به مهندس تذکر دادم و قرار شد پاکش کنه. چند که چند روز بعد که از آنجا رد شدم هنوز پاک نشده بود.

3. کامران آزادگان: کامران خان رو از سفر سال قبلمان با آموزش وپرورشی ها به نمایشگاه کتاب می شناسم. بقالی بابا رو کرده بود ستاد. زیاد تبلیغ نکرده، شعار انتخاب برتر، شهر زیباتر را برای مبارزه انتخاباتی خود انتخاب کرده. کارشناس امور تربیتی و مشاوره هستن، در خصوص طرح های آینده و مشاوره کتاب با ایشون مشورت کردم که خیلی هم استقبال کردن و قول و قرارهایی بین مان رد و بدل شد. جاتون خالی یه بستنی هم مهمان ایشون بودیم.

کامران آزادگانآدم دلش برای سادگی بعضی ستادها و حال و هوای این روزهای انتخاباتی تنگ میشه.

4. مهندس داود اوسط جهرمی: پیشرفت، آبادانی و عدالت شعار ایشونه. ستاد ایشون حسابی گرم و شلوغ بود. بچه ها داشتن به مناسبت میلاد امام حسین(ع) شربت توزیع میکردن. صحبت هامون زیاد طول نکشید هر چند دلمان میخواست یه لیوان شربت خُنک بخوریم اما چون بهمون تعارف نشد ما هم پیش قدم نشدیم. ایشون هم جزء ائتلاف حماسه خدمت هستن.

مهندس داود اوسط جهرمی

5. مهندس شهاب فرودی: از جمله کسانی که خیلی دوست داشتم ببینمشون و چند روزی برای آن دیدار ساعت شماری میکردم مهندس فرودی بود. ایشون با برنامه وارد میدان شده و چارتی را برای شورا و وظایفی برای آن پیشبینی کرده. برنامه های فرهنگی ایشون 32 بند داره که در آن حتی به امور مربوط به گورستانها و غسالخانه ها اشاره شده اما حمایت از کتابخانه ها که از وظایف  قانونی شهرداری هاست دیده نمی شود. دقایقی با هم صحبت کردیم. ایشون معتقد به اداره کمیسیونی و تخصصی شورا و استفاده از افراد متخصص در حوزه های مختلف هستن و حتی جایگاهی برای ما در کمسیون فرهنگی و اجتماعی در نظر گرفتن!

مهندس شهاب فرودی

6. افشین مرادی: از آنجایی که حیدرآباد به حوزه شهری اضافه شده، چند نفری از آن بخش ها هم کاندید شده اند، افشین مرادی از آنجمله است. ستاد ایشان داخل پیرایشگاه قرار داشت. عجله داشتن، میخواستن برن سخنرانی، چندبارهم گوشی شان زنگ زد. اما آدم سمجی مثل من ولش نمیکنه. آقای مرادی شعار امید، نشاط و سازندگی را برای خودش انتخاب کرده.

افشین مرادی

7. هادی رحمانیان: پیش به سوی شهری اسلامی و آباد با الگوی اسلامی – ایرانی پیشرفت، اینرا هادی رحمانیان میگوید. ایشون را در حاشیه نماز مغرب و عشا ملاقات کردم. در سر و صدای مسجد باهم صحبت کردیم و چند کلامی هم برایمان نوشتن. ایشون مثل خیلی دیگر از کاندیدهای کم اطلاع از قانون شهرداری ها اداره کتابخانه ها را وظیفه اداره ارشاد می داند. اصلا کسی نمی دونه اداره ای به نام کتابخانه وجود داره و کتابدار هم آدمه، ای داد از غربت و بی صاحبی ما کتابدارها!

هادی رحمانیان

8. عبدالمجید صحراییان: ایشون خودشان را کاندیدای فرهنگی می دانن اما کتابخانه را از اولویت ها نمی دانن. حدود ساعت یک بعد نیمه شب بود که باهاشون صحبت میکردم. ستادش تعطیل شده بود و خانومش هم حضور داشت. شروع سردی داشتیم و از من خواست خیلی کارم طول نکشد، شاید بعضی ها فکر میکنن میخوایم از اونا امتیاز بگیریم و چه میدونم .... خلاصه گفتگویمان چند دقیقه ای طول کشید. و بر خلاف شروعش، پایان بدی نداشت.

عبدالمجید صحرائیان

9. مهندس حاج جلال واقفی: ایشون را بهتر از هر کاندید دیگری میشناسم، چند سالی است رئیس شورا است، از بچه های مسجد خودمان هست و معمولا در اکثر جلسات کتابخانه هم حضور داشته اند. در این دور هم انتخاب شدن دوباره. چند دقیقه ای با هم صحبت کردیم. دیدم زیاد داره از آقای رئیس و رئیس بالا دفاع میکنه که از فن بدل استفاده کردم و درقبال آنها موضع تندی گرفتم و از برخی کم کاری ها و دغدغه ها گفتم، اما کو گوش شنوا.

مهندس حاج جلال واقفی
در پایان صحبت ها هم از سد معبرشان در پیاده رو به بهانه انتخابات انتقاد کردم. حرفش نیامد و تنها به درست بودن گفته ام صحه گذاشت ولی تا پایان دوره تبلیغات آش همان بود و کاسه همان!

10. مهندس سلمان آسوده فرد: از ویژگی های مثبت این دوره انتخابات حضور چشم گیر جوانان است، شاید از روی بی کاری، احساس تکلیف و شاید به قول یکی از دوستان شهره شدن و باز شدن بخت ازدواجی! مهندس جوان را هم بعد از نماز مغرب و عشا داخل مسجد گیر آوردم با هم صحبت کردیم، کمی غافلگیر شده بود اما ملاقات خوبی بود.

مهندس سلمان آسوده فرد

/ 0 نظر / 28 بازدید