نماینده محترم مردم در پنجمین دوره‌ی شورای اسلامی شهر جهرم

بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
ن وَالْقَلَمِ وَمَا یَسْطُرُونَ
«برای خداوند در روی زمین، بندگانی هستند که در راه رفع حوایج مردم تلاش می‌کنند. آنان در روز قیامت، ایمن‌اند.»نماینده محترم مردم در پنجمین دوره‌ی شورای اسلامی شهر جهرم
سلام علیکم؛
ناگفته پیداست که «توسعه‌ی فرهنگ عمومی» به عنوان یکی از بنیانی‌ترین نیازهای شهروندی، از مظلوم‌ترین حوزه‌هاست. در این مظلومیت همین بس که کمتر نامزدی در وعده‌های انتخاباتی و پوسترهای رنگارنگ تبلیغاتی خود وعده‌ی توسعه‌ی زیرساخت‌های فرهنگی شهر را می‌دهد، غافل از اینکه فقر مطالعاتی و عدم سرمایه‌گذاری در ارتقای دانش عمومیِ شهروندان، علت عمده‌ی معزلات کنونی جامعه همچون بیکاری، ناامنی و غیره است.
بد نیست در همین آغاز راهِ خدمتگزاری، گوشه‌ای از وظیفه‌ی قانونی، اخلاقی و برزمین‌ماندیِ شورای اسلامی شهرها و شهرداران را یادآور شوم که جهرم را به عقب افتاده‌ترین شهرهای کشور و استان در آن حوزه تبدیل کرده است. مطابق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی در خصوص نحوه‌ی راه‌اندازی و اداره‌ی کتابخانه‌های عمومی، شهرداری‌ها مکلف‌اند نیم درصد از درآمدهای جاری خود را به شکل ماهیانه به حساب انجمن کتابخانه‌های عمومی شهر خود واریز کنند تا با نظر این انجمن(که شهردار و رئیس شورا نیز عضو اصلی آن‌اند) در امر ساخت و تجهیز کتابخانه‌ها و ترویج فرهنگ مطالعه عمومی هزینه گردد. بخش تاسف برانگیزتر اینکه درصورت عدم همکاری شهرداری و شورا، این اعتبارات مستقیما از حساب شهرداری‌ها برداشت و از اختیار و مدیریت شهرستان خارج می‌گردد. سهل‌انگاری و بی‌بصیرتی که موجب زیان ده‌ها میلیون تومانی شهروندان جهرمی در سال اخیر شد.
بی‌تفاوتی شهردار و شورای گذشته موجب شده منابعی که از محل مالیات مردم شریف جهرم به امانت در اختیار دارند از شهر خارج و این مصداق بارز خیانت در امانت است. امانتی که به اعتبار همین مردم بر دوش ما قرار گرفته و برای لحظه لحظه و ریال به ریال آن بایستی به پیشگاه خداوند و وجدان عمومی جوابگو باشیم.
با عبور از همه‌ی سوء مدیریت‌های گذشته، آنچه پیش‌روی ماست، آینده‌ی شهر و میراثی است که ما برای فرزندانمان به جای خواهیم گذاشت. استدعای این حقیر از شما که پای در رقابت خدمتگزاری گذاشته‌اید آن است که طرحی نو و رویکردی نوین در مدیریت شهری بنیان کنید که با تشخیص اهم از مهم پایانی باشید بر مدیریت مستبد و سلیقه‌ای حاکم.

سرباز کوچکی از جبهه‌ی فرهنگی شهر مادری‌مان جهرم

/ 0 نظر / 31 بازدید